Ми працюємо з 8:00 - 19:00 пн-пт
Школа радості Олени Чернявської м. Харків

Яким повинен бути сучасний вихователь дитячого садка

Схема виховання дітей старим світським способом, яким виховували нас, на сьогодні вже втратила актуальність. Радянські викладачі говорили, що працювати з дітьми можуть тільки ті, для кого це покликання. Під таким пафосним гаслом ховалося багато, ми приймали це як даність. При цьому, прекрасно пам'ятаємо, що в садок нас віддавали під опіку суворої виховательки зі сльозами на очах. У сучасному розвиваючому саду ми не побачимо виховательку, яка буде загрожувати дитині, якщо він буде розмовляти під час тихої години тим, що заклеїть йому рот пластиром. На щастя, сьогодні в пріоритеті інші методи.

Є цілком конкретні приклади, коли ми розуміємо, що справа не в душевному покликанні, а коли це серйозна робота людини над самим собою. На сьогодні вимоги, які ми пред'являємо до вихователя дуже високі. Він повинен бути освіченим, начитаним, ерудованим і в той же час володіти долею артистизму. Вихователь - людина, яка повинна постійно розвивати себе, використовуючи досягнення науки, і вміти майстерно захоплювати дітей за собою.

Безумовно, є у нього загальні базові знання: рахування, англійська, граматика, так і знання сучасних методів розвитку дитини. Це такі як: метод Марії Монтессорі, Метод Сесіль Лупан, Нікітіних і, звичайно, авторський метод казкотерапія Олени Чернявської. Ці елементи складають і наповнюють програму в центрі розвитку дітей. Плюс, головне тут - навчання в формі казки.

«Емоційність у спілкування з дітьми - дуже важлива складова і ми знаходимо таких же харизматичних людей, - ділиться секретами закулісся методист Аліна Віталіївна. - Тут всередині центру є школа молодих педагогів, які самі навчаються і ростуть кожен день. Це колосальна праця, тому що ми працюємо з молодими викладачами протягом року. Коли до кінця року він зрозуміє, що від нього вимагається - буде супер ».

Приблизна статистика показує, що зі 100% залишається і продовжує працювати 40%. І справа тут не у віці і не в родовищі, а саме в характері людини.«У нашому філіалі на Салтівці є викладач англійської мови, якій близько 40 років, - розповідає Аліна Віталіївна. - Вона разом з дітьми і співає, і танцює, і грає ».

Вихователь повинен враховувати індивідуальні, вікові та фізичні особливості кожної дитини. У дитячому садку головне - створення комфортної атмосфери для дитини, тієї, в якій розкриється його індивідуальний потенціал. Зараз відкрито багато інформації щодо світового досвіду по вихованню дітей. Наприклад, норвежці дуже люблять свіже повітря і природу. Там, в Осло є багато красивих парків і лісів, всередині яких і знаходяться дитячі садки. Незалежно від сезону, малюки проводять дуже багато часу на вулиці. Вони гуляють в парках, годують лебедів і качок, грають там.

Наші українські вихователі з центру розвитку Олени Чернявської багато їздили в Європу, отримуючи досвід роботи там. Робота вихователя будується не тільки на спілкуванні з дітьми, а також у тісній співпраці з іншими представниками своєї професії. І прекрасно, що сьогодні Україна в цьому сенсі відкрила свої очі і вуха.

У світі, коли зміни в освіті відбуваються з космічною швидкістю, цілеспрямована праця педагога над самим собою - запорука здорової атмосфери в саду, і згодом в суспільстві.

Опубліковано: 26.02.2018