Ми працюємо з 8:00 - 19:00 пн-пт
Школа радості Олени Чернявської

Які питання варто поставити дитині після відвідування дитячого садочку

Хлопчик розмовляє з мамою

Рано чи пізно будь-яка мама стикається з ситуацією, коли пора віддати свою дитину в дитячий садочок. Варто зазначити, що перейматися з цього приводу цілком нормально, адже уперше за декілька років ви віддаєте своє маля кудись на цілий день. Поза сумнівом, для дитини це теж великий стрес. Саме тому, так важливо уміти правильно спілкуватися з малюком після його повернення додому. Розпитати, що сподобалося, а що, можливо, навпаки викликало страх.

Звичайно, якщо раптом відбувається щось глобальне (наприклад, малюк весь день плакав, відмовлявся їсти, його хтось скривдив), вихователь обов'язково розповість вам про це. Але головним другом для вашої дитини завжди маєте бути саме ви, тому так важливо навчиться розмовляти з вашим сином або донечкою ще з дитинства.

Напевно ви і самі розумієте, що дитині в цьому віці ще важко відповідати повністю, описувати усю ситуацію самому, підбирати слова. Питання на кшталт: "Як пройшов твій день"? чи "Як справи в садку"? просто недоречні. Виходячи з цього, варто ставити прямі питання, на які можлива коротка відповідь. Важливо ставити питання про його день спокійним, ласкавим тоном і без натиску, робіть перерви в розмові, відволікайтеся і на інші теми, щоб не викликати у малюка тривогу. Дуже добре, якщо вийде провести асоціацію, так тодлер відчує себе упевненіше і швидше за все, розповість більше. Ось один приклад: "Сонечко, а пам'ятаєш минулого тижня ми дивилися цікавий мультик "Бэби Бос"? Тобі ж він сподобався? Відмінно! Там у Бэби було дуже багато друзів, а у тебе з'явилися друзі? З ким з групи ти граєш найбільше"? Або можна нагадати, як минулого тижня ви ходили в парк, грали в настільні ігри і інше, все для того, щоб нагадати про щось приємне, тим самим наштовхнути на чесну відповідь.

Так, які ж питання варто ставити дитині, окрім вищезазначеного про друзів? Нижче зібраний невеликий список подібних питань :

1. Чи ходили ви на прогулянку на вулицю? А що тобі там сподобалося, може, бачив(-ла) якихось звіряток?

2. А обід був смачним? Хотілося ще? А голоду не відчував(-ла)? А яка страва найгірша?

3. Тобі подобається спати в садку? Ніхто під час сну не заважає? Швидко засинаєш?

4. Як тобі твоя вихователька? Не кривдить?

5. А ти б хотів(-ла) ходити в садок навіть на вихідних? Подобається там?

6. У групі усі дітки хороші? Або, може, хтось невихований?

7. А ви читали які-небудь казки/книжки? Хто з героїв сподобався? Співали пісеньки?

8. Чи потребувала(-в) ти сьогодні допомоги? Чому? Тобі допомогли? А ти комусь допомагав(-ла)?

9. А чи грали ви в які-небудь цікаві ігри? Тобі було весело?

10. Тебе сьогодні нічого не засмучувало? Не лякало?

11. Хто-небудь з діток бере з собою іграшки в садок? Щоб хотів(-ла) узяти ти?

12. Що нового ти сьогодні дізнався(-лася)?

13. Чи було сьогодні щось таке, чого ти дуже чекав(-ла)?

14. Котику, а чи робили ви сьогодні які-небудь вироби? Що у тебе вийшло?

Але пам'ятайте - це не межа, це усього лише список основних питань, які дозволять вам зрозуміти, як дійсно пройшов день в дитячому садку, чи задоволена ваша дитина або, що варто змінити. Завжди варто покладатися на свою інтуїцію і вашу конкретну ситуацію. Запитуйте про те, що вас дійсно хвилює, використовуючи поради, приведені вище.

Опубликовано: 01.11.2018