Як пояснити дитині, що таке біткоін?

Сучасне, підростаюче покоління куди більш просунуте, тижні дорослі люди. Діти чудово розбираються в гаджетах і знають найпопулярніші комп'ютерні ігри або ігрові програми, вони розуміють, що таке електронні технології і буквально «на льоту» схоплюють все новинки сучасного світу. Але, кріптвалюта якимось чином «випала» із загального списку. Можливо, тому, що діти не переймаються способами електронного заробітку. Проте, допитливий, дитячий розум, немов губка, поглинає нову інформацію, так що пояснити синові чи доньці, що таке біткоіни, не тільки можна, а й треба.

«Звичайними словами»

Щоб дитина зрозуміла спочатку загальну суть даного поняття, можна починати розповідь з того, що біткоіни - це така спеціальна комп'ютерна програма. Благо діло, з розумінням цього проблем не виникає. Правда, на відміну від основної маси ПО, біткоін не "сидить" на якомусь одному комп'ютері або ноутбуці, він «живе» одночасно на сотнях, тисячах, навіть мільйонах комп'ютерів, розташованих по всьому світу. Всі ПК з його допомогою як би з'єднані між собою.

Якщо ваше чадо знає, що таке торрент, то відмінною ідеєю буде провести аналогію. Кожен користувач інсталює торрент-клієнт і викладає у загальну мережу ПК файли, а також качає собі те, що виклав на загальне користування хтось інший.

На відміну від торрента, біткоіни - це не файлообмінник. Він роздає всім своїм користувачам очки. Вони служать своєрідною нагородою за дії.

Особливість біткоіна

Всі програми на ПК встановлюються з певною метою. Тобто, вони по-своєму корисні. Біткоіни - це особливий випадок. Нічого особливо корисного така «прога» не робить, але зате вона «заохочує» всіх, хто встановлює її на свій комп'ютер. Вся система має можливість видати рівно 21 мільйон очків. І жодним більше.

Також треба знати, що чим більше людей будуть полювати за біткоінами, тим складніше буде отримувати очки. А кількість бажаючих, тим не менш, весь час зростає. Люди, що підтримують роботу системи на своїх пристроях - це Майнер. Відповідно, добування біткоіни отримало назву Майнінг. Дослівно з англійської термін перекладається, як «розкопка грошей».

В кінцевому результаті вийшла цікава ситуація - є система, яка сама себе регулює і привертає до себе користувачів, тобто, зростає і розширюється. І у цій системі можна заробити.

Опубліковано: 27.02.2018