Ми працюємо з 8:00 - 19:00 пн-пт
Школа радості Олени Чернявської м. Харків

Що таке електронна черга в дитячий садок?

Різнокольорові олівці для дитячого садочку

Дитячий садок - надзвичайно важлива і необхідна складова життя кожної дитини. Саме в такому закладі діти вчаться пізнавати світ, правильно спілкуватися з однолітками, а також готуються до школи. Тому більшість батьків намагаються заздалегідь зібрати всі необхідні відомості про дошкільний заклад з тим, щоб своєчасно зайнятися питанням оформлення свого малюка в обраний ними дитячий садочок. Особливо актуальна ця проблема в містах з великою кількістю населення, де знайти гарне місце для малюка в саду буває не дуже просто. Брак місць і черги «довжиною» в декілька років, а також інколи й корупційна складова - основні проблеми, з якими нерідко стикаються багато батьків не тільки у великих містах, а й в невеликих населених пунктах. До того ж, прийнятий в 2010 році закон про обов'язкову дошкільну освіту стимулює батьків до активного пошуку місць в дитячих садах.

На щастя, в Україні вже кілька років працює спеціалізована система електронної черги до дитячих садків. Найбільш важливою її особливістю є те, що в процесі пошуку батькам вже не потрібно оббивати пороги дошкільних установ - зареєструватися на відповідному сайті можна, не виходячи з дому. Крім того, мами і тата мають можливість подати заявки одночасно в кілька садочків, що значно збільшує шанси на своєчасне отримання місця для малюка.

Що для цього потрібно?

Перш, ніж почати процес реєстрації на сайті, необхідно чітко визначити для себе, який саме садок потрібен вашій дитині. У ході вибору бажано врахувати кілька факторів, а саме:

• місце розташування - віддаленість від вашого будинку не повинна перевищувати 300 - 500 метрів;

• впорядкованість території;

• кваліфікацію педагогічного складу, інше.

Після того як остаточне рішення з приводу вибору дитячого саду буде прийнято, необхідно буде пройти процедуру реєстрації на спеціальному сайті. Зауважимо, що після цього у батьків з'являється можливість стежити за просуванням черги, а також про нормативну наповнюваність самого дошкільного закладу.

Як реєструватися?

Увійшовши на сайт електронної реєстрації, щоб уникнути можливих непорозумінь, слід уважно ознайомитися з інформацією про порядок електронної реєстрації. Необхідно також приділити увагу і переліку пільг на надання місць дітям в дошкільних установах. Далі порядок дій такий:

• визначення на електронній карті обраного садочка;

• пуск кнопки «Реєстрація» у верхньому правому куті;

• створення особистого кабінету, що передбачає вибір логіну і внесення паролю.

Якщо говорити взагалі, то сам процес реєстрації абсолютно нескладний. У якості основної інформації потрібно внести відомості про дату народження, прізвище та бажану дату зарахування. Надалі на адресу кабінету приходить запрошення від садка. Якщо з якої-небудь причини батьки відмовляються від нього, то їм приходить запрошення в інший дитячий сад. До слова, відмовлятися можна не більше трьох разів.

При ухваленні рішення необхідно протягом 5 днів принести всі необхідні документи на дитину безпосередньо до обраної Вами установи. До їх переліку входять:

• заява батьків на вступ в сад;

• копія свідоцтва про народження;

• медична довідка від лікаря про допуск малюка в дитячий колектив, отримана після проходження огляду в поліклініці.

Спеціалізовані дитячі установи можуть вимагати для подачі додаткові папери, у вигляді довідки про щеплення, направлення від відділу освіти або висновків певних лікарів-фахівців.

У разі, якщо на збір документації потрібно більше часу, батьки можуть продовжити час подачі паперів, завчасно сповістивши про це адміністрацію установи. Варто відзначити: якщо протягом 30 днів батьки не подадуть зібраний пакет документації, то вони автоматично заносяться в розряд «відмовників». Тому дуже важливо стежити за просуванням черги з тим, щоб не пропустити свою. Якщо ж дитині не вдасться потрапити в потрібний садок, то батьки можуть додати інші заклади, що знаходяться неподалік.

Сама електронна система характеризується прозорістю і зручністю у використанні. Реєструючись, дорослі з першого моменту можуть бачити наявність вільних місць і можуть об'єктивно оцінити свої шанси на зарахування дитини в конкретний дитячий сад.

Така віртуальна черга покликана полегшити життя батьків. Пояснюється це тим, що всі процеси в даній системі контролюються автоматично, і втручання людини повністю виключається. При виникненні незрозумілих ситуацій у користувача є можливість звернутися до служби сайту за допомогою електронного листа або ж до районної адміністрації населеного пункту.

Опубліковано: 25.03.2018