Ми працюємо з

Шахи в дитячому садку - як метод розвитку дитини

Діти всі різні і розумові здібності теж. Деякі мають різні таланти до творчості, деякі до більш точних наук. Але щоб розвивати дитину за допомогою шахів, потрібно знайти до малюка особливий підхід, вміти зацікавити, що не є легким завданням.

Навчити дитину грі у шахи, що дає малюку збільшити своє коло огляду і почати мислити інакше, що у результаті дає можливість розвивати дитинку у більш швидкому темпі. Така гра дає можливість розвивати такі якості, як:

- увага,

- посидючість,

- малюк стає більш тямущим,

- покращує пам'ять,

- мислення,

- логіку.

На початку діти сприймають це як звичайну гру, що у результаті приносить свої плоди і дитина почне захоплено підігравати. Якщо займатися з дитиною шахами, то це буде служити фундаментом для підготовки до школи. Помічено, що дітям, які захоплюються такою грою, з легкістю даються точні науки.

Вважається, що малюка вже з двох років можна навчити цій грі, важливо дотримуватися того, щоб дитина не перевтомлюватися. При цьому варто розуміти, що у цьому віці дитина вважає за краще грати, так що у грайливої формі можна і навчити малюка грати у шахи. Але у тому випадку, якщо дитині нецікаво і починає нудьгувати, то необхідно гру залишити і на час перестати грати. Краще за все, не варто починати вчити різні ходи, а для початку просто правильно виставляти фігури.

Ось психологи вважають, що вже у віці чотирьох років, можна приступити до більш серйозних занять, адже саме в цьому віці малюк більш усвідомлений. Але останнім часом не у кожного дорослого є на це час, тому варто приділити цьому більше уваги і віддати малюка в відповідну секцію. Але і тут потрібно розуміти, що коли батько займається з дитиною самостійно, то і результат буде набагато швидше. Адже в домашній атмосфері дитина більш відкрита до навчання і не буде стиснутою. Тим більше, коли батьки займаються дитиною самостійно, то знають певні підходи до свого чада, і знають, які здібності у дитини. Також ще одним плюсом є те, що дитині буде вдома приділено більше часу, ніж в класі. Але все це можливо, якщо один з батьків вміє грати, але, а з іншого боку, можна разом навчитися.

Але більшість батьків вважають за краще не віддавати дитину на такі секції і не займаються шахами. Вважають, що така гра дуже складна для дітей і краще час присвячувати саме шкільним предметам, таким як математичні, географічні, правопис. Але ж якщо дитина не навчиться концентруватися, спокійно міркувати, то і інші предмети зможуть даватися легко. Діти можуть спочатку міркувати разом з батьками або вчителями, що дозволить і висловлювати свої думки, правильно будувати свої роздуми. Діти починають вивчати комбінації, продумувати свої кроки наперед, що в підсумку призводить в майбутньому прораховувати свої кроки наперед. Багато успішних людей такі здібності використовують в дуже складних бізнес-проектах, які дають відмінні результати.

Навчати дитину грі шахам чи ні вирішувати батькам. Якщо немає часу на заняття, то краще віддати малюка у спеціальну секцію.

Опубліковано: 27.02.2018