Ми працюємо з

Пісочна анімація та її актуальність для дітей дошкільного віку

Діти дошкільного віку завжди радісно сприймають пропозицію помалювати. Адже це не просто творчий процес, а, перш за все, можливість проявити свій характер і відчути себе самого. Завдяки малюванню дитя може висловити свої думки та почуття, показати свої мрії, поділитися надіями та переживаннями.

Актуальність

Займатися малюванням дітям дошкільного віку можна та потрібно. Цей творчий процес необхідний для кращого сприйняття навколишнього середовища та спілкування в колективі. Малювати можна олівцями, фарбами, крейдою або ж привчити дитину до пісочної графіки.

Головною особливістю сипучого малювання – виступає робота не однією, а обома руками. Кожен урок з малювання на піску в центрі дошкільної підготовки дітей Олени Чернявської – це подорож в дивовижний і казковий світ, де є місце будь-якого вигаданому персонажу або коханому мультиплікаційному героєві. Завдяки заняттям новомодною графікою, у дітей розвиваються:

• дрібна моторика рук;
  • фантазія;
  • мова;
  • робота в колективі.

Дитині дуже цікаво оволодіти основними техніками сипучої анімації, та як вона сама придумує персонажів і оживляє їх. Малювання на цьому матеріалі переходить в творчий процес, в якому дітки спілкуються один з одним, діляться своїми ідеями та переживаннями.

Розвиток дитини

Основи художніх прийомів, які пропонується вивчити на заняттях  пісочною анімацією, допомагають всебічно розвивати дітей, підвищувати їх інтерес до навколишнього світу. Технічно, дітлахи вчаться малювати різними частинами рук: мізинцем, долонею, кулачком, одним пальцем. Завдяки такому процесу, поліпшується чуттєво-рухова координація малюків.

Головним достоїнством сипучої анімації, виступає її позитивний вплив на психоемоційний розвиток дитини. Завдяки малюванню дитина моделює розумові процеси, висловлює свої емоції, в тому числі негативні. Саме з цієї причини в багатьох розвинених країнах, малювання використовують для врівноваження та нейтралізації психоемоційного напруження не тільки у дітей, але й у дорослих.

Завдяки художньому самовираженню можна відкоригувати негативний емоційний стан, нормалізувати емоційно-вольову сферу та сприяти здоровому духовно-моральному розвитку. Дана анімація є найкращим методом арт-терапевтичної роботи, яку можна запропонувати діткам дошкільного віку. Потреба до дрібних деталей і піску, в маленьку людину закладена з народження, тому, кращого методу пізнання навколишнього світу, ніж сипуча анімація – годі й шукати.

Корисні властивості піску

Пісок має унікальну властивість знімати нервову напругу, яка в буквальному сенсі «йде» крізь пальці. У дитини при активній грі з даним матеріалом, завжди буде гарний та здоровий настрій. Навіть гіперактивну дитину можна привести в емоційний тонус, залучивши її до захоплюючої анімації.

Гра з піском завжди піднімає настрій і розвиває інтерес до саморозвитку. Саме тому, заняття графікою з таким матеріалом не пройдуть без користі для вашої дитини. Це відмінний спосіб долучити малюка до колективу та подбати про його розвиток. У нас завжди комплексна турбота про дітей, тому можете не хвилюватися, що вашому малюкові щось не сподобається й про нього не буде кому подбати.

Опубліковано: 27.02.2018