Ми працюємо з

Історія «Школи радості» або як все починалося

Багато жителів Харкова, почувши про «Школу радості», відразу уявляють собі групу окремих дошкільних установ, які працюють за авторськими методиками, мають філіалі в різних районах міста та функціонують на приватній основі. Тим часом, перш, ніж розділитися, «Школа радості» була єдиним центром, заснованим двома талановитими педагогами.

Перший дитячий садок раннього розвитку

Виникнення цілої лінії дитячих установ для дітей почалося в 2004 році, коли був створений перший центр раннього розвитку. Він знаходився в районі Салтівка на проспекті Ювілейний 40 Б.

Виникненню цього садка посприяли дві талановиті жінки, педагоги й організатори – Чернявська Олена Валеріївна та Сухомлинова Наталія Валеріївна. Основне завдання, яке вони ставили перед собою – гармонійний та всебічний розвиток малюка, починаючи з самого маленького віку. Для здійснення своєї мети педагоги впровадили власні новаторські методики викладання, які показали чудові результати. Завдяки правильному підходу малюки швидше освоювали лист, легко вчилися рахунку, читанню, правильно говорити. У садку були різні дитячі клуби за інтересами, де пропонувалися заняття, спрямовані на розвиток талантів кожного маленького гостя. Всі педагоги проходили суворий відбір, де враховувався їх досвід роботи, кваліфікація та особистісні якості. У штаті неодмінно присутні логопед, який допомагав малюкам поліпшити мову, та психолог, в завдання якого входило забезпечити всі умови для адаптації кожного малюка.

Оздоблення та затишок приміщення

Крім розвиваючих методик, які принесли свої плоди, керівництво дитячого садка приділяло велику увагу обстановці в дитячому садку. Якщо в державних закладах можна було відзначити застаріли меблі та відсутність умов для повноцінного розвитку дитини, то в садку, яким керували Олена Валеріївна та Наталія Валеріївна, організували чудовий ремонт, який постійно підтримували на належному рівні. У кімнатах неодмінно було все необхідне, щоб діти могли грати, займатися та відпочивати. Тут було завезено нові меблі, сучасні іграшки та різноманітні посібники для навчання крихіток. На території установи були висаджені дерева, побудовані дитячі майданчики, де проводилися рухливі ігри та організовувалися прогулянки для малюків.

Час змін

Невпинно працюючи, Олена Чернявська та Наталія Сухомлинова розробили методики, які набули широкого поширення й сьогодні використовуються багатьма дошкільними установами. Успіх і позитивний досвід, який приніс їм перший дитячий сад, наштовхнув педагогів на відкриття подібних установ в інших районах міста. Після значного розширення мережі дитячих садків керівництво прийняло рішення про поділ існуючих установ. Сьогодні в Харкові функціонують відразу дві «Школи радості», які продовжують розвиватися та випускають підготовлених до школи дітей. Особливо популярними вважаються установи Олени Чернявської, філіали яких з кожним роком тільки збільшуються, а це значить, що все більше дітей мають можливість навчатися та розвиватися разом з талановитими педагогами.

Тут велика увага приділяється і фізичному, і інтелектуальному розвитку малюків. Тут пропонується шестиразове харчування, а також можливість вибору меню для дітей з алергією або просто вибагливих крихт, які люблять повередувати. Різноманіття гуртків дозволяє всебічно розвивати дітей за різними напрямками. Їм пропонуються уроки музики, співу, малюванню, танців, іноземних мов, театральної майстерності. Тут навіть є модельне агентство, де кожен маленький чоловічок може спробувати себе у фотосесіях, вбравшись в барвисті костюми.

У «Школі радості» Олени Чернявської заняття проводяться відповідно до віку малюка, та поставлені цілі обов'язково досягаються. Кожен малюк, залишаючи затишний дошкільний заклад, побіжно читає, набуває навиків спілкування англійською мовою, добре пише та рахує, а найголовніше – адаптується до суспільства та вливається в шкільний колектив без усіляких проблем.

Опубліковано: 27.02.2018