Ми працюємо з

Головний сенс методу казкотерапії

Для кожної мами при виборі дитячого садка, важливо не тільки його місце розташування, а й, звичайно ж, то, наскільки педагоги зацікавлені саме в розвитку вашої дитини. Безумовно, є базові потреби: щоб дитина вчасно поїв і поспав. А ще є і глибинні, не менш важливі потреби - в особистісному розвитку маленької людини. Центр дошкільної підготовки Олени Чернявської звернув на це увагу дуже давно і працює в цьому прогресивному напрямку виховання дітей.

«Окрім стандартних програм, які рекомендовані Міністерством Освіти України, ми використовуємо також і інші продуктивні світові методи:

Марії Монтессорі, Зайцева, Глена Домана, - розповідає методист центру Аліна Віталіївна. - Ми взяли найяскравіші методи і прийоми, створені в світі, на базі яких Олена Чернявська створила свій метод - казкотерапія ».

Казкотерапія - це такий цікавий метод, який використовує форму інтеграції особистості, творчих здібностей дитини і більш розкутої взаємодії зі світом. Навчання базовим знанням (рахунок, читання і логіка) відбувається у формі казки, гри. У ній викладач - головний герой. Він обов'язково в гарному костюмі, наприклад, пірата, чарівника, або трансформера. І також активно використовується реквізит для створення переконливого антуражу: красиві тканини, кубики, звірі. Тут, в центрі уваги - динамічна участь самої дитини. У школі використовуються різні казки та притчі: старі російські, казки Андерсена і сучасні, взяті з дитячих мультфільмів.

Наприклад, колобок побіг по стежці до зайчику, а зайчик потрапив в біду ... так закручується сюжет. Для того щоб зайчику допомогти, колобку потрібно перейти через річку. «Що ж нам потрібно зробити, діти?» - запитує вихователь. А дітям потрібно побудувати місток. А тут цеглинки - чарівні знаки (на кожному написана цифра). Вони розкидані в розкид по кімнаті. Діти знаходять потрібну цифру і збирають, тим самим вони в грі вивчають рахунок. Ось так діти вивчають цифри: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Таким чином, вони краще і швидше навчаються, наприклад, математиці. Вчасно розказана казка має величезне значення для розвитку дитини.

Сенс цього методу, розробленого Оленою Чернявської, полягає в тому, щоб стимулювати в дитині самостійність, саморозвиток і, звичайно ж, відчуття радості. Вся квінтесенція методики - діти в радості і пізнають межі науки і навколишнього його світу.

Саме в ранньому дитинстві вже проявляються унікальні здібності людини: його таланти і прагнення. Цей супер ефективний метод допоможе вашій дитині в процесі гри освоїти базові знання і розкріпоститися, тим самим зробивши її більш впевненою у спілкуванні з іншими дітьми.

Казкотерапія - цікавий і глибокий синтез психології, педагогіки і філософії різних культур світу. Розбираючи світові притчі і казки на уроках, у несвідому дитину завантажується життєва мудрість людства.

Опубліковано: 27.02.2018