Ми працюємо з

Чи варто неодмінно ростити з дитини генія?

З недавніх пір став дуже популярний ранній розвиток дітей. В останні роки з'явилося безліч програм, теорій, досліджень, порад і просто «книг для майбутніх батьків», які наполягають на єдино вірному способі виростити генія. І цей спосіб у кожного свій.

Ось система Глена Домана каже батькам показувати немовлятам картки з картинками та називати їх. Мовляв, дитина все це буде згадувати на автоматі, коли піде в школу. А японський фахівець Масару Ібука написав цілу книгу «Після трьох уже пізно». Тільки підлітки чомусь вчать всю запхану в дитячому віці інформацію заново, а психологи кажуть, що вивчення мов (яке зараз так модно вивчати з пелюшок) треба починати мінімум з п'яти років.

Всі ці теорії виникли з відкриттям того факту, що мозок найкраще розвивається до 3-5 років. Але пізніше з'ясувалося, що покращувати розумові здібності та розвиватися можна хоч все життя. А ось суворий та жорсткий ранній розвиток має побічні ефекти.

Ось найпоширеніші питання, пов'язані з дитячим раннім розвитком.

Чи важливі для дитячого розвитку гри?

Вони практично є основою всього. Яскраві та красиві розвиваючі іграшки привертають увагу малюка, а в процесі його зайнятості річчю він набуває багато необхідних в житті умінь. Тут і дрібна моторика, і логічне мислення, і уважність, і пам'ять, і посидючість. Тому в першу чергу маляті треба не картки показувати, а вчити його грати. Посидьте з ним і покажіть, як збирати конструктор, як організовувати рольову гру для ведмедиків або ляльок. Потім дитина вже сама зможе займатися іграшками, радіючи та розвиваючись.

Які іграшки вважаються необхідними?

- м'ячі;

- фарби, кольоровий папір, дитячі ножиці, пластилін, клей;

- музичні інструменти;

- спорт інвентар;

- м'які іграшки;

- рольові набори;

- конструктор.

Коли потрібно починати вивчення іноземних мов?

Як уже писалося вище, не раніше 5 років. Спочатку дитина повинна навчитися повноцінно розмовляти рідною мовою, інакше цей процес сильно сповільниться.

Чи ефективно навчати дитину за картками?

Моделі літаків і президентів він точно не запам'ятає. А ось барвисті зображення навколишніх предметів з підписом допоможуть навчити малюка читати та писати.

Чи зробить прослуховування класичної музики дитини генієм?

Це доведений наукою факт, що прослуховування творів Моцарта підсилює роботу мозку. Але не перебільшуйте. Не можна, щоб дитина постійно слухала одну мелодію з іграшки. Важлива різноманітність. А включена в динаміках музика не повинна бути надто гучною.

Чи потрібно займатися спортом вдома?

Це дуже важливо, особливо взимку, коли діти постійно сидять вдома. Саме для цих цілей і потрібен невеликий спортінвентар (м'яч, шведська стінка, маленькі гойдалки або перекладина в отворі).

Чи потрібно повністю відмовляти малюкові в комп'ютері та телевізорі?

Не можна дозволяти дитині сидіти перед монітором цілу добу. Але ось іноді купувати ігри або улюблені мультфільми можна. Просто намагайтеся організувати його час і постійно відволікати дитину іграми та цікавими пропозиціями.

Самим головним правилом при будь-якому вихованні є не впадати в крайності. Враховуйте особливості вашої дитини, розкривайте таланти через улюблені заняття та шукайте до неї індивідуальний підхід.

Нехай у малюка буде не тільки наповнене розвиваючими програмами, а й щасливе дитинство.

Опубліковано: 27.02.2018