Яку тварину купити дитині

«Мама, купи собачку!» Ще недавно ви самі просили про це батьків, а сьогодні чотириногого друга вимагає вже ваш малюк. Якщо наявність живності дома для вас є прийнятним, чому б не порадувати свою дитину? Рекомендуємо відповідально підійти до вибору тварини, так як від цього залежить багато чого. Ми спробуємо вам допомогти в цій нелегкій справі.

Собака для дитини

Один з кращих варіантів для дітей. Собаки відрізняються грайливим характером, тому в будь-який момент складуть дитині компанію в різних забавах. Психологи стверджують, що саме собаки найсильніше розвивають у дітей почуття відповідальності. Песика недостатньо тільки годувати, його потрібно ще й регулярно вигулювати, чого не скажеш про кішок і інших тварин. Кінологи вважають, що кращі породи собак для дитини - це:

• коллі;

• лабрадори;

• мастифи;

• сенбернари.

Якщо ж ваша житлоплоща не дозволяє утримувати настільки великих тварин, заведіть малюкові мопса, англійського бульдога, хіна або фокс-тер'єра. Вони також відмінно підійдуть.

Кішка для дитини

Коти - невибагливі тварини. Вони цілком можуть обходитися самостійно без турботи і догляду. Їх не потрібно часто годувати і зовсім не потрібно вигулювати. Відмінний варіант для дитини, який не відрізняється відповідальністю. У той же час коти можуть забезпечити малюка цікавинками іграми, так як багато хто з них з радістю бігають за бантами і за світлом лазерної указки. Однак кіт - наприклад, не найкраще тварина для однорічної дитини. У запалі гри коти - особливо якщо вони ще маленькі - можуть серйозно подряпати малюка. Кращі породи для дитини:

• шотландська капловуха;

• сіамська;

• перська;

• девон рекс.

Гризуни для дитини

Незважаючи на свою невигадливість, миші і домашні щури - дуже розумні тварини. З ними можна повноцінно гратися, отримуючи задоволення від процесу. Однак гризуни часто кусаються, якщо з ними неправильно поводитися, що робить їх не кращим варіантом для маленької дитини.

У той же час миша або пацюк - невибагливі тваринки. Вони дуже економно витрачають корм і не вимагають практично ніякого догляду.

Хом'як - специфічне тварина. Він створює багато шуму ночами, при цьому «відпочиваючи» днем. Таким чином, він може здатися дитині не найцікавішим вихованцем.

Важливо розуміти, що усі гризуни живуть дуже недовго - 2-4 роки. Втративши улюбленого тварини в ранньому дитинстві, малюк може важко це переживати.

Пташки для дитини

Птахи - гарний подарунок для дітей старшого віку. Це не кращий вихованець для дітей 3 років, наприклад. Справа в тому, що через свою крихкість пташки вимагають особливо ніжного звернення. А використовуючи папугу в своїх іграх, дитина може ненароком завдати йому шкоди. Крім того, перелякані пташки створюють чимало шуму. У будинку, де постійно грається маленька дитина, вони можуть відчувати себе напружено, що позначиться на комфорті господарів.

При цьому птахи дуже прості у догляді. Міняйте їм воду, підсипайте корм, підкладайте в клітку папір - цього достатньо для повноцінного життя такої тварини. Кращі варіанти пташки для дитини:

• хвилястий папуга;

• Кореллі.

Ці пташки мають непогані «розмовні» таланти. Дитина із задоволенням буде вчити їх новим словам. Крім того, ці пташки не надто турбуватимуться, якщо малюк втратить до них інтерес, - вони легко переживають самотність.

Рибки для дитини

Неоднозначний варіант. З одного боку, вони не потребують уваги, не викликають алергію і не шумлять. З іншого - ймовірно, дитина швидко втратить до рибок інтерес. З ними не можна пограти, а це дуже важливо для малюків.

Однак рибки мають масу переваг. Вони знімають напругу і розслаблюють. Їх потрібно лише годувати, а також іноді чистити акваріум. Догляд за рибками дисциплінує дитину, робить його відповідальним. Крім того, розгляд акваріума, спостереження за його жителями розширює кругозір малюка.

Дитячі психологи рекомендують купувати рибок тим дітям, які страждають від неуважності і гіперактивності. Також акваріуми корисні тим, що природним шляхом зволожують повітря в кімнаті.

Купуючи тварину для дитини, потрібно враховувати характер і темперамент малюка. Відмінним варіантом буде заздалегідь порадитися з дитячим психологом.

Опубліковано: 27.02.2018