Яка музика корисна для дітей

Музика - універсальна мова, для якої не потрібні перекладачі. Цю мову розуміють всі жителі Землі. А в 1977 році в НАСА припустили, що зрозуміють навіть інопланетяни, і відправили позолочений диск із записом музики землян - в основному, класики і народних пісень з усього світу. І якщо серйозні вчені були переконані, що музика не потребує пояснення навіть для позаземних цивілізацій, то, здавалося б, наші діти зрозуміють її без допомоги дорослих. Чи так це? Звичайно, ні.

По-перше, кожному віку дитини потребується своя музика. Так, малюкам дуже корисна класика - і для виховання почуттів, і для розширення кругозору. Але грізний хор, який вдарить «Про Фортуна!» Орфа, або розрізає повітря «Політ Валькирий» Вагнера навряд чи підійдуть маленькому слухачеві. Та й багато дитячих пісні і композиції часто занадто шумні і емоційні для малюка. На перших етапах життя дитини найбажанішою музикою стане для нього голос мами. В принципі, мамі досить навіть просто розмовляти з дитиною. Але в багато разів краще, якщо вона буде співати йому пісеньки.

А якщо мама не вміє співати? Тоді складайте фонотеку спеціально для малюка. Що потрібно знати при складанні такої музичної колекції? Розділіть функціональне призначення кожної композиції: колискові, весела музика для гри, пісеньки, за допомогою яких дитина пізнає світ. В Інтернеті можна познайомитися з дуже душевним циклом «Колискові світу», вибрати найбільш підходящу «снодійну» пісеньку саме для вашого малюка. Можливо, вона стане невід'ємною частиною ритуалу його відходу до сну.

Загальновизнаним дитячим класиком, з якими мами з різних куточків світу знайомлять своїх діточок, вважається Моцарт. У деяких пологових будинках Швеції Моцарта включають прямо під час пологів, тобто його музика взагалі стає першою в житті дитини. Знаменита серія розвиваючих передач «Бебі Ейнштейн» присвятила Моцарту окрему програму. Але цілком «дитячими» можна назвати деякі твори Чайковського, Шопена, Бетховена, Вівальді, Римського-Корсакова. Включайте музику малюкові частіше - орієнтуйтеся на його реакцію.

Існує цілий пласт музики, написаної спеціально для дітей: це звукові доріжки до дитячого кіно і мультфільмів. Готуйтеся, на найближчі 10 років життя дитини це стане саундтреком до вашого життя - і це прекрасно! Адже ви зможете підспівувати малюкові, а він вам. Ніщо так емоційність скріплює сім'ю, ніщо більше не приносить таких чудових спогадів!

Урізноманітніть музичний фон. Знайомте малюка з музикою різних культур і напрямів, наприклад, дитячим фолком, джазом та навіть репом. Обов'язково показуйте дитині різні музичні інструменти і їх звучання, а якщо хтось із домашніх по-справжньому володіє грою на музичному інструменту, нехай він продемонструє це дитині, нехай дасть помацати, спробувати витягти звук.

Музика - значна частина життя дитини, розвивайте і поглиблюйте його музичні інтереси. Хто знає, може, у вашій сім'ї росте майбутній великий композитор або виконавець!

Опубліковано: 26.02.2018