Розвиваючі іграшки для дітей – чи є користь?

У своєму власному дитинстві ми (а колись наші батьки, бабусі і дідусі нинішніх карапузів) грали самими звичайними іграшками - ляльками, ведмедиками, залізницею і машинками, конструктором і кубиками. Сьогоднішнім дітям уготовано інше - розвиваючі іграшки. Подарувати дитині плюшевого зайчика - поганий тон, адже, як відомо, «після трьох уже пізно»! Треба встигнути, треба вбирати нові знання і вміння: музика ще в утробі матері, малювання пальчиковими фарбами з пелюшок, цифри і букви до року, картки Домана, кубики Зайцева, а іграшки - тільки розвиваючі.

Наскільки мають рацію сучасні і прогресивні батьки, які хочуть вкласти в голову дитини все - по максимуму? Наскільки вірним буде рішення оточити його тільки «розумними» і корисними іграшками? Та й що це, строго кажучи, таке?

Розвиваючими прийнято називати іграшки, які представляють собою дидактичний матеріал. Спеціальні килимки, зшиті з тканин всіх мастей - легких і щільних, шорстких, гладких, матових і глянсових. Сортери, що пропонують познайомитися з різними фігурами. Стенди, що дозволяють закривати засувки, відкривати замки, крутити, вертіти, дзвеніти в дзвіночки і т.д. Конструктори-цеглинки по типу Лего. Кубики з літерами і цифрами, прості пазли і багато, багато іншого - подібне.

Як правило, все це дійсно корисні для дитини штуковини, що розширюють його уявлення про навколишній світ. Але досвідчені психологи стверджують, що гнатися тільки за розвиваючими іграшками не варто. Вся справа в тому, що практично будь-яка іграшка для малюка буде впливати на його розвиток, інтелектуальне й емоційне. Старий добрий набір звичних іграшок - пірамідки, кубики, дерев'яний конструктор допоможе формувати логіку, просторове мислення. М'які іграшки - почуття дитини. Набори посуду, іграшкових столярних та слюсарних інструментів, аптечка і т.д. розкажуть малюку про різноманітні професіях. Уже в 3-4 роки можна знайомити дитину з простими настільними і навіть комп'ютерними іграми, які можуть розвивати і уважність, і інтелект, і стратегічні навички, і вміння працювати у команді.

Розвиваючі іграшки важливі і потрібні, але тут, як і в усьому, що пов'язано з нашим спілкуванням і заняттями з дитиною, постає не тільки питання «що», а й «як». Захоплюйте дитину, грайте з нею в різні ігри - з різними іграшками. Пояснюйте, розповідайте і показуйте, станьте другом вашому малюку. Ви здивуєтеся, які прості речі можуть дати поштовх його дозріванню і дорослішанню!

Опубліковано: 27.02.2018