Ми працюємо з

Роль медсестри у дитячому садку

Дошкільна установа - дитячий садок, є першим кроком дитини з домашніх умов в «великий світ». Це вдома кожен малюк - центр Всесвіту і улюбленець всіх членів сім'ї. У садку ситуація інша - доводиться жити в соціумі, за яким, звичайно доглядає вихователь і нянечка. А якщо раптом трапиться прикра неприємність - падіння, забиття або інша травма, або у дитини з якихось причин погіршиться самопочуття, то на допомогу прийде медсестра. Власне, від неї багато в чому залежить, чи буде дитина боятися лікарів в майбутньому.

Навіщо у дитячому садку медсестра?

Якщо задати це питання будь-яким батькам, що поспішають в дитячий сад за синочком або донечкою, вам тут же дадуть відповідь, мовляв, щоб обробляти дитячі «вавки», а ще робити планові щеплення. І все? Насправді не всі батьки малюків знають, що крім вищевказаних завдань саме медична сестра займається складанням списку вправ для зарядки, а також складає меню.

Представники медицини, які працюють в дошкільних, дитячих установах, не сидять в кабінетах без діла, без праці розпиваючи чаї. У них маса завдань. По-перше, обхід дітей. Медсестра повинна за день побувати у всіх дитячих групах і хоча б візуально оцінити стан здоров'я дітей. Якщо та чи інша дитина викликає у неї підозри, в хід йдуть додаткові заходи - вимір температури та артеріального тиску.

Також медсестра оглядає малюків на предмет шкірних захворювань і паразитів - вошей і тому подібних «жителів» світлих, дитячих голівок. Причому, робиться така перевірка регулярно. Якщо на шкірі у малюка виявлено висипання або ранка, що викликає у медичного працівника сумнів, вона має право відправити малюка в поліклініку. Тоді в групу її можна приводити, лише маючи довідку від педіатра про те, що дитина здорова.

Після вакцинації медсестра зобов'язана особливо уважно спостерігати за дітьми, щоб в разі виникнення ускладнень або алергічних реакцій вчасно забезпечити малюкові медичну допомогу.

Якщо в дошкільному закладі є свій басейн, то всі водні процедури в ньому проводяться тільки під наглядом медичного працівника. Те ж саме стосується так званих «оздоровчих груп» дитячих садів, в яких проводиться загартовування.

Крім «медичних» обов'язків даний працівник дитсадка спостерігає за ростом і розвитком дітей. Тобто, медсестра зважує дітей і заміряє їх ріст, всі дані записуються в дитячі карти.

Медсестра в дошкільному закладі - це не тільки представник медицини, але ще і людина, яка повинна знаходити підхід до дітей. Малюки не повинні боятися «тітоньку в білому халаті», скоріше навпаки - добре, якщо вони вважають її добрим другом. В такому випадку у малюка в свідомості формується правильне ставлення до медицини, а ще до свого здоров'я і до гігієни.

Опубліковано: 27.02.2018