Дитятко – що тісто: як замісив, так і виросло

Народна мудрість – кращий порадник у багатьох справах. Особливо це стосується виховання найдорожчого, що є в житті батьків – їх дитини. Як правильно виховати, які умови створити, що закласти в малюка, щоб виростити здорову, розумну, добру, чуйну людину?

Історія розвитку суспільства доводить, що успішна людина в абсолютній більшості випадків формується в ранньому віці. Хороший приклад – найкраща проповідь... Не можна виховати словами, які не підкріплені справами, а ще гірше – суперечать діям.

Сучасні батьки прагнуть дати своїм дітям краще відповідно до своїх можливостей, але часто забувають, що малюк копіює їх поведінку, а будує взаємини з оточуючими, як члени сім'ї між собою.

Щоб діти вміли відрізняти добро від зла, добре адаптувалися в різному суспільстві та будь-якій ситуації, необхідно в ранньому віці привчати їх до спілкування з однолітками та чужими дорослими. На питання, чи віддавати дитину в дитячий садок, вже давно дана єдина правильна відповідь – ТАК.

А ось вибір дошкільного закладу – непросте завдання. Ми наведемо лише кілька доводів, чому варто звернути увагу на приватний дитячий садок.

Переваги приватного дитячого садка

• Невеликі групи. Є можливість приділити увагу кожній дитині, почути її, зрозуміти, чим захоплюється, до чого прагне. Чим раніше дорослі зрозуміють нахили, оцінять здібності малюка, тим більша ймовірність розвинути їх в таланти;
  • Здорове харчування. Раціон продумується на основі рекомендацій дієтологів і педіатрів. Вибираються тільки корисні та свіжі продукти, готуються страви, що викликають апетит своїм виглядом і приносять користь організму, що росте. Звичка правильно харчуватися закладається вже в дитинстві;
  • Всебічний розвиток. Приватний дошкільний заклад може варіювати навчальну програму, обираючи найбільш важливі та потрібні напрямки діяльності. Тут може приділятися більше часу навчанню дітей мовам або розвитку творчих здібностей (танці, спів, малювання), фізичною підготовкою та загартовуванню. Формуванню здорового способу життя. Все це обов'язково знайде своє гідне продовження в шкільний період і в дорослому віці;
  • Вибір певної методики навчання та виховання. Наприклад, метод Монтессорі дозволяє дитині самій обирати вид діяльності до душі, проводити заняття в різновікових групах. Педагог всіляко допомагає самореалізуватися малюкові, проявити себе, навчитися спілкуватися та поважати інших.

Дитячий дошкільний заклад служить фундаментом усього подальшого життя людини. Від того, які цеглинки будуть закладені в нього, залежить надійність, міцність, краса сформованої особистості.

Опубліковано: 26.02.2018