Ми працюємо з

Чим зайняти дитину: підбираємо хобі для чада

Як повинна дитина проводити своє дозвілля? Чим повинна займатися? Робота забирає так багато часу і сил, що батькам ніколи думати про подібні речі. І думка про те, що навчанню потрібно приділяти якомога більше часу не тільки в школі, але і вдома, абсолютно неправильне. Дитині необхідно розвивати як розумовий потенціал, так і творчий.

Хтось вважає заняття в різних гуртках і секціях дорогими і малоефективними. Однак багато батьків не надають великого значення тому, що їхнє улюблене чадо годинами просиджує за комп'ютером, граючи в безглузді ігри. У дитини обов'язково повинні бути й інші інтереси.

Допомога батьків при виборі хобі

Трапляється так, що дитячі захоплення стають серйозним заняттям в дорослому житті. Часто дитині важко вирішити самій, чим би вона хотіла займатися. Саме батьки можуть допомогти їй знайти діло по душі. І ніколи не намагайтеся нав'язувати дитині свої інтереси і бажання. Буде тільки гірше.

Постарайтеся з'ясувати, що найбільше цікавить вашого сина чи доньку. Нехай вони самі розкажуть про свої захоплення, в яких гуртках і секціях хотіли б займатися. Може, це буде плавання або футбол, малювання або вишивання. А можливо, музика і танці. Всі діти різні, і кожен з них - це особистість. Один багато часу проводить в русі, а інший цілими днями сидить з книжкою в руках. З огляду на склад характеру і темперамент дитини, ви допоможете йому зробити правильний вибір.

Розвиток здібностей

Як розвивати здібності дитини і як їх виявляти? Усі відрізняються по своєму таланту. Це визначається задатками природи і несхожими умовами виховання. Важливим моментом для розвитку певних здібностей є твердість і вольові якості дитини. Напористість повинна виявлятися і в бажанні почати навчання. Готовність довго і наполегливо працювати в досягненні бажаних результатів. Тут хорошу допомогу може надати як сім'я, так і школа. Згадайте великих людей. Багато з них в дитинстві нічим не виділялися: ні розумом, ні талантом. Але прийшов час, коли хтось в них побачив задатки майбутніх музикантів, художників, артистів і витягнув все це на поверхню.

Для розвитку інтелекту

Все в дитинстві любили розбирати іграшки, щоб подивитися, що там всередині. Але якщо одних завдання зібрати назад машинку чи ляльку ставила у ступор, то інші швидко і легко могли заново відремонтувати іграшку. І вона виглядала як нова. Ваша дитина може робити те ж саме? Тоді йому саме час зайнятися моделюванням. Працюючи зі складними конструкціями, виробляються посидючість, увагу, добре розвивається моторика рук. А може, інтерес викличуть шахи або шашки. Подібні ігри формують логічне мислення, покращують пам'ять і здатність швидко приймати рішення.

Захоплення спортом

Якщо у вас активна і енергійна дитина, спортивне хобі піде їй на користь. Такі заняття зміцнюють здоров'я, покращують фізичний розвиток. З їх допомогою можна навчитися бути сильними і спритними. Спорт також виховує в характері рішучість і відвагу, здатність долати складні ситуації. Заняття спортом - це ще й гарне тренування самодисципліни і, що важливо в підлітковому віці, підвищення авторитету серед однолітків.

Дитина-лицедій

Поспостерігайте за своїми дітьми. Багато з них люблять представляти себе відомими героями казок, мультфільмів, розігрувати сценки у дворі з іншими хлопцями. Запропонуйте дитині спробувати себе в театральному гуртку або студії. Можливо, її зацікавлять часті репетиції, постійна зміна образів, заучування ролей напам'ять. Театральні заняття підійдуть дітям емоційним, вигадникам і фантазерам. Адже не тільки дівчатка, але і хлопчики мріють блищати на сцені і бути в центрі уваги.

Музичні заняття

Ви коли-небудь помічали, що ваша дитина щось наспівує собі під ніс? Навіть коли робить уроки. Або із задоволенням дивиться по телевізору концерти і пісенні конкурси. Запитайте, може, вона хоче співати в хорі або мріє навчитися грати на музичних інструментах. Заняття вокалом ще нікому не заважали. Шкоди не принесуть, а користь величезна. Це відмінний спосіб для підняття самооцінки і поваги друзів.

Малювання

Улюблене заняття всіх дітей - малювання. Якщо ваша дитина виявила бажання займатися цим видом мистецтва, то це найкрасивіше і корисне захоплення. Діти, схильні до малювання, мають своєрідне мислення, небагатослівні, у них добре розвинена пам'ять, в тому числі і зорова. Те, що важко висловити словами, можна намалювати. Придивіться до свого чада. Може, саме в ньому дрімає великий художник. Настав час будити!

Захоплення і хобі дарують відчуття свободи, піднімають самооцінку, привчають до самостійності і дбайливого ставлення до праці. Але пам'ятайте, що вибір все одно залишається за дитиною. А вам залишається лише підтримати її.

Опубліковано: 27.02.2018