Скільки насправді років "Школі Радости"

Діти на уроці в Школі радості

Травень 1992 року. Після інститутських пар біжу у бібліотеку Короленко і працюю там до закриття. Пишу дипломну роботу "Педагоги - гуманісти епохи Відродження". Тоді і сталася перша зустріч з "Школою Радості".

У 1423 році школу з такою назвою відкрив відомий італійський педагог Вітторіно де Фельтре. В ті часи це була школа з революційними методами, знаменита за межами Італії. Учбові предмети чергувалися із спортивним зайняттям. Діти заможних батьків на рівних вчилися з дітьми з бідних сімей і здобували однакову освіту. Вихованці жили в мальовничому палаці на вершині пагорба з видом на луг і річку Мінчео.

Окрилені радістю, красою природи, духом свободи і творчості, учні починали ранок удосвіта з малювання чарівних пейзажів і музики, щоб наповнити красою і енергією день, що настав.

Робота над дипломним проектом і "Школа Радості" надовго залишилася в пам'яті, а в 1998 році у мене не було сумнівів, як назвати свій приватний дитячий садочок. Я уявляла його для дітей харків'ян саме таким: місцем свободи, краси, радості з самого дитинства.

Яка ж Радість в "Школі Радості"?

Радість - це тихе завмирання серця мами, коли малюк без тривоги перший раз залишається в дитячому саду, самостійно набирає в ложечку ароматну манну кашу і будує вежу з дерев'яної цегли.

Радість - це зворушливі сльози батьків п'ятирічної Полінки, яку з особливим діагнозом беруть в звичайну школу, адже її рівень знань такий же, як і у інших дітей класу.

Це серце, що завмирає від захвату, і приголомшливі овації випускникам, і смуток прощання, який теж радість.

Для мене - це радість працювати з колективом творчих людей і створювати першими унікальні проекти для розвитку і виховання дітей.

Радість - бачити успіхи вихованців і знати, що вони знайдуть своє місце в житті.

І знову, як шістсот років тому, в "Школі Радості" Вітторіно де Фельтре, діти уміють радіти кожному дню свого життя і звичайнісіньким речам: прочитаній книзі, намальованій картині, теплій погоді, першим друзям, улюбленому вихователю.

І діляться своєю радістю зі світом! І ця радість для мене найголовніша.

Опубліковано: 26.10.2020